2.

Galleri Mats Aronsson

5805022570
Mats Aronsson
Lärkgatan 18
352 32 Växjö
konst@matsaronsson.nu

070-68 88 382

3.

Aktiebolag Lena König

559052-2891
Lena König
Stora Hammar 123
37371 TORHAMN
kontakt@kafemasen.se

0707510354

4.

Anna -Karins skafferi

6310183360
Anna-karin Petersson
Sankt Måns väg 5
37371 Torhamn
ankapet@hotmail.com

Mellan vilka tider på dagen är Sparrissafari öppet!


5.

Målatorp Viltrökeri o Gårdsbutik

556444-6267
Christina Siwerland
Målatorp 201
36154 Vissefjärda
thina.siwerland@gmail.com

070 556 4327

6.

Petras Bikupa

1970090333876
Petra varenhed
Klakebäcksvägen 27
37373 Jämjö
pvarenhed@telia.com

0702354153

7.

Mikklagård

195911133311
Ronny Johansson
Micklagårdvägen 11
372 95 Johannishus
mikklagard@gmail.com

0739923995

8.

Widowmakers BBQ

7306233318
Mikael Martinsson
Trädgårdsvägen 13
37452 Asarum
mikael@widowmakers.se

0733 245957

10.

Svenska kyrkan

252002-7810
Sanna Linderson
Torhamnsv.
37372 Jämjö
Sanna.linderson@svenskakyrkan.se

12.

Enskild firma IB Konsult
Ingvar Bergljung
Sandhamnsvägen 56
37371 Torhamn
ingvar.bergljung@hotmail.com

0708 33 95 07

14.

cillas trädgård i torhamn

5404022708
Cecilia Möller
Skräddarevägen 3
37371 Torhamn
cillastradgard@gmail.com

Hej
Vi har nytt postnummer för Torhamn, tacksam för om du ändrar det från 370 42 till 373 71.
Lyckades inte med att lägga upp en bild-om möjlighet finns så mailar jag gärna en.


0733282700

15.

Galleri Altanen


Siegfried-Martin Schaal
Sandhamnsvägen 36
373 71 Tothamn
siegfried-martin.schaal@gmx.de

17.

Torhamns sockens norra byalag

835600-5937
Ylva Rönning
Sibbaboda 212
37375 Jämjö
ronninggy@gmail.com

0455-52558

18.

Bredängs Ciderbryggeri

8506053613
Samuel Dahlör
Bredäng 272A
37375 JÄMJÖ
info@bredangsciderbryggeri.se

0708710664

19.

Fotograf Stina Felter

830716-2944
Stina Felter
Stagneliusgatan 41B
39237 Kalmar
Info@fotografstinafelter.se

20.

CH Musik mm

6611064848
Daniel Holmesson
Ället 403
37353 RAMDALA
daniel.holmesson@gmail.com

045516463

21.

Malmstens mat och choklad

6901082476
Joachim Malmsten
Storahammar 115
37371 Torhamn
Malmstensmatochchoklad@hotmail.com

Vet ej om jag har medlemskap bad om det sist
Adress till Bredäng gick inte skriva in så ändrar ni
Kanske kommer jag göra en pralin med sparris i men vet ej just nu


0709581673

22.

Mittlandtsgården/Norrgärdets Natur & Lamm

196705205570
Caroline Landtmanson
Törnbottenvägen 68
386 90 Färjestaden
caroline@norrgardet.se

Trevligt arrangemang.


0737088632

23.

Torpet Äspenäs

8804243338
Joacim Sigfridsson
Äspenäs 562
373 78 Fågelmara
vi@torpet-aspenas.se

0708-973098

24.

Lagrito's

730410-3976
Staffan Lager
Polhemsgatan 22A
37140 Karlskrona
info@lagritos.se

0708361570

26.

BA Båtritningar

969780-9599
Bertil Andersson
Björkenäs 322
37375 JÄMJÖ
info@batritningar.se

0455-59027

27.

Sara Porle Design

750404-2743
Sara Porle
Attanäs 355
373 75 Jämjö
sara.porle@gmail.com

0708-917 897

28.

Mikael Nilsson

195808052913
Mikael Nilsson
Skeppnabbavägen 40
37371 Torhamn
mikael.attanasgard@hotmail.se

0734257172

30.

Hjalmenar HB

9697143015
Eva Hjalmarsson
Orranäs 426
373 75 Jämjö
info@lantluft.com

045552111

31.

Orranäs Gårdsmejeri

5301010152
Boel Dahlberg
Orranäs 436
37375 Jämjö
info@orranasgardsmejeri.se

0760529777

32.

Askunga Dovvilt

7509143439
Jill Widebrant
Askunga 422
373 35 Fridlevstad
jwidebrant@gmail.com

0733/441270

33.

Kai Bruno AB

556408-3904
Kai Bruno
Care of Orranäs Gårdsmejeri. Orranäs 436
37375 Jämjö
kai.bruno@yahoo.se

070-4549550

35.

Olsängs Potatis


Per-Olof Olsson
Olsängsvägen 11
37378 Fågelmara
henrik@olsangspotatis.se

36.

Olsängs Restaurangservice.

520928-3919
Hans Pedersen
Olsäng 714
373 78 Fågelmara
help5805@gmail.com

0768-760460

37.


Tommy Ingemansson
Kungsgatan 52
37436 Karlshamn
tommy.ingemansson@gmail.com

0707514073

38.

Sturkö frukt och bär

194210083305
Eva Persson
Pärs väg 1
37361 Sturkö
e.pson@telia.com

OBS
Har av familjeskäl endast möjlighet att medverka den 16 maj
Har fått klartecken från Per
Således faktura på 300 kr + moms


0708-420619

39.

Bottnansmåla Gård

650313-3347
Ingela Johansson
Bottnansmåla 105
373 44 Rödeby
ingela@bottnansmala.se

070-3628508

40.

Firma Roland Karlsson

5303273352
Roland Karlsson
Smaragdvägen 8
37372 Jämjö
rol.karlsson@telia.com

0708518616

41.

Galleri Staffli

969666-0761
Bernt Sjöström
Vickervägen 10
352 53 Växjö
bernt.i.sjostrom@gmail.com

0709-932533

42.

Olsängsgården


Ann-Helen Berg


ann-helen.berg@telia.com

43.

Bond-Gården, Anders Olsson

601130333301
Anders Olsson
Olsäng 715
373 78 Fågelma
bond-garden@hotmail.com

(Olsängsgåden annordar aktiviteter som jag inte känner till i dag)


0708 487202

44.

Margitas tapetserarverkstad

6806012966
Margita Pettersson
Fågelmaravägen 19
37378 Fågelmara
margita.pettersson@hotmail.com

0705764466

45.

Mjuamåla Gård Peter & Charlotte van Woensel

196207079432
Peter van Woensel
Mjuamåla 178
37298 Eringsboda
peter.mjuamala@gmail.com

0732000787

46.

Hyusein Ismail

5807142012
Hyusein Ismail
Klakebäcksvägen 181
37378 FÅGELMARA
bellan.alltjanst@hotmail.com

0739932014

47.

Bröms Gårdsbutik


Ola Nilsson


olaibroms@telia.com

070-516 50 26

48.

Stålemara Gård

8101234089
Veronica Hansson
Stålemara Gård 1
37378 Fågelmara
vonca18@gmail.com

+46709221036

49.

Lilla Butiken på Möllehall

570907-3307
Carina Dahlqvist
Nabbagatan 12
37378 Fågelmara
carina@lilla-butiken.se

0708 521516

50.

Marias presenter

711013-3324
Maria Sjöström Ottosson
Kristianopelsvägen 49
37378 Fågelmara
info@mariaspresenter.se

0708166107

51.

Svenska kyrkan

252002-7810
Sanna Linderson
Torhamnsv.
37372 Jämjö
sanna.linderson@svenskakyrkan.se

52.


Emma Modin
Rörsäng 102
37378 Fågelmara
emmamodin78@gmail.com

0733484604

53.

Kulturkompaniet

556881-9451
Michael Helgesson
Björkholms plan 7
37136 Karlskrona
michael@kulturkompaniet.eu

0708-136664

54.

Kristianopels Handelsbod AB

556673-1161
Ewa Gustavsson
Storgatan 13
37378 Fågelmara
handelsboden@live.se

0455-366018

56.

Sköna Ting i Kristianopel AB

556 771-2509
Liselott Skårner
Käringerydsvägen 64
37378 Fågelmara
Lotti_sk@hotmail.com

070-648 7406

58.


Iréne Viberg
Storgatan 21
37378 Kristianopel
ireneviberg049@gmail.com

Hjälp mig med koordinaterna till min adress.


0763096055

59.

Återfunnen

SE8008023346
Jenny Svensson
Brömsebrovägen 41 Marieborg
373 78 FÅGELMARA
info@aterfunnen.com

0734088621

Producerad av STUDIO46